Kūno kalbos apibrėžimas

Kūno kalba yra ne tik apie tai, kokia mūsų kūno padėtis ar kaip mes judame.

Kūno kalba gali apimti:
- mūsų kūno pozicijas;
- atstumą tarp mūsų ir kito žmogaus;
- veido išraišką;
- mūsų akis, t.y. kaip jos juda ir kur fokusuojasi;
- kaip mes prisiliečiame prie savęs ar kitų;
- kaip mes laikome daiktus, pavyzdžiui cigaretę, tušinuką, akinius ir pan.;
- mūsų kvėpavimą ir kitus mažiau pastebimus dalykus: prakaitavimą, širdies plakimą.

Kūno kalba

Kūno kalbos supratimas anksčiau neapėmė žmonių kalbėjimo garsumo, tempo, intonacijos, pauzių. Tačiau šie faktoriai dabar dažniau įtraukiami į kūno kalbos nagrinėjimo sritį, nes kartais galime nemažai informacijos praleisti, jei orientuosimės tik į siaurąjį kūno kalbos apibrėžimą.

Balso tempas ir kiti garsiniai signalai paprastai nelabai priskiriami kūno kalbai, nes tai girdimi signalai (žodžiai), o ne išorinis fizinis vaizdas, nepaisant to, kad kalbėjimo tonas dažnai būna labai reikšmingas bendravimo metu.

Širdies ritmas bei kvėpavimas, tai faktoriai, kurie irgi dažnai nepatenka į kūno kalbos apibrėžimą, tačiau jie sudaro gan reikšmingą neverbalinių signalų dalį, kurie prisideda prie kūno kalbos nagrinėjimo.

Kalbant apie akių signalus, mūsų reakcija į kitų žmonių akis (akių judėjimą, fokusavimą, išraišką) bei aplinkinių reakcija į mūsų akis, tiek sąmoningai, tiek nesąmoningai, labai įtakoja abipusį tarpusavio įvertinimą ir supratimą.

Net ir neištariant nei vieno žodžio, didžiuliai jausmai gali būti perteikti vien tik žvilgsniu. Metafora, kuri apibūdina dviejų įsimylėjėlių akis, susitikusias pilnoje žmonių aplinkoje, yra randama ne tik senuose romantiniuose filmuose, bet ir tikrame gyvenime. Moksliškai įrodyta, kad žvilgsnis yra labai stiprus neverbalinės komunikacijos signalas.

Žmogaus kūnas ir jo instinktyvi reakcija labai evoliucionavo. Tačiau daugelis mūsų tuos instinktus ignoruojame ir kai kuriuos dalykus (akių bei veido išraiškas) laikome savaime suprantamais. Bet jeigu norime, tai galime išmokti tiksliau nuskaityti tam tikrus aplinkinių perduodamus kūno kalbos signalus ir panaudoti šią informaciją savo tikslams pasiekti.

Kuno kalba

Domėjimasis kūno kalba gali suteikti žymesnį pranašumą prieš kitus kasdieniame gyvenime, bendraujant arba derantis su aplinkiniais. Verta nepamiršti, kad kūno kalba yra ne tik kitų žmonių signalų skaitymas. Domėjimasis kūno kalba daro įtaką ir mūsų savimonei bei savikontrolei. Kuo daugiau nusimanysime apie kitų žmonių jausmus ir suprasime to priežastis, tuo labiau suprasime save.

© kunokalba.lt. Visos teisės saugomos.
Free Joomla! templates by Engine Templates