Kūno kalbos skaitymo įgūdžių gerinimas

Žinodami kūno kalbos svarbą, galite stebėti aplinkinius ir iš tam tikrų signalų interpretuoti ką jie sako. Tačiau tas pats kūno kalbos signalas gali turėti keletą interpretacijų, todėl pamačius vieną kūno kalbos signalą ne visuomet galima padaryti tikslią išvadą.

Norėdami lengviau perskaityti kitų žmonių kūno kalbą, reikėtų remtis tokia formule: kontekstas, klasteriai, sutapimai.

Kontekstas

Tai aplinka, kurioje vyksta veiksmas. Jis taip pat apima visumą tarp sąveikaujančių simbolių, jų santykių ir vaidmenų. Pavyzdžiui, rankų sunėrimas paprastai reiškia gynybinį veiksmą. Tačiau, jeigu asmuo yra plonai apsirengęs ir kambaryje yra vėsu, tai toks veiksmas negali būti interpretuojamas kaip gynybinis, o reikšti, kad žmogui tikrai šalta.

Kūno kalba

Panašiai yra, kai vienas asmuo yra pavaldus kitam, tai tokiu atveju pavaldus asmuo savo nuolankumą rodo žiūrėdamas į apačią, bei vengdamas tiesioginio akių kontakto su savo vadovu. Šie signalai turėtų būti interpretuojami pagal kontekstą, tam, kad jums nesudarytų nepagrįstos nuomonės, jog jis žmogus yra silpnas arba jam trūksta savigarbos, vien todėl, kad matote konkretų gestą, nežinodami tikrojo konteksto.

Klasteriai

Visuomet turėtumėte skaityti kitų kūno kalbą kaip klasterius, ne atskirai. Atskiras neverbalinis signalas gali būti iškraipantis ir klaidinantis. Jeigu jūs ignoruojate žodžius ir siekiate skaityti žmones tik pagal jų kūno kalbą, tai jūs turite ieškoti visų (nesiremti tik vienu) požymių, kurie apibendrintų žmogaus elgesį ir proto būseną. pavyzdžiui, vien todėl, kad žmogus prakaituoja ir liečia savo nosį, nereiškia, kad jis tikrai meluoja. Tai yra streso ženklai, tačiau patiriamas stresas gali reikšti ne būtinai melą.

Kuno kalba

Tai gali būti dažna situacija apklausose, kuomet žmogus, nesvarbu kaltas ar ne, gali jausti didelį spaudimą bei padėties rimtumą. Tam, kad interpretuotumėte teisingai, jūs privalote ieškoti visų neverbalinių signalų ir gestų, kurie prisideda prie šios būsenos ir signalų, kurie ją galėtų paneigti.

Sutapimai

Kai jūs įsigilinsite į kontekstą, pastebėsite visus kūno kalbos klasterius, tuomet apmąstykite sutapimus. Ar viskas sutampa, ką žmogus sako žodžiais ir ką kalba jo kūno kalba? Ar tarp neverbalinių signalų ir žodžių matomas skirtumas? Ką tai galėtų reikšti? Kaip jūs galite ištirti neatitikimus giliau, kad suprastumėte neatitikimus? Ar šie kūno kalbos ir žodžių neatitikimai reiškia, kad žmogus jus bando apgauti ar yra kitos tų neatitikimų priežastys? Trumpai tariant, kad sėkmingai galėtumėte skaityti ir interpretuoti kūno kalbą, reikia atsižvelgti į visumą, įskaitant ir žodžius, kad galėtumėte padaryti sėkmingas išvadas, remiantis šiais atitikimais.

Kūno kalba

Taigi, kai atsižvelgsite į šiuos tris pagrindinius bruožus, tuomet galėsite priimti pagrįstą sprendimą apie to asmens ketinimus ir mintis.

© kunokalba.lt. Visos teisės saugomos.
Free Joomla! templates by Engine Templates